(42) 630 00 99 biuro@jenerix.com.pl

Avante® Z™

Porcelana na Cyrkon

 

Zobacz różnicę!

  

Porcelana Avante® Z™ została zaprojektowana do użycia ze strukturami cyrkonowymi YTZP o 100% gęstości przy CTE wynoszącym (10-11) x 10-6/ºC. System kolorystyczny Avante® Z jest zaprojektowany spektrofotometrycznie by zapewnić przewidywalność i dokładność hue, chroma i value każdego z komponentów skoordynowanych tak by zapewnić jak najwyższą dokładność koloru ostatecznej odbudowy.


Opakerowość i Translucencja:

Skala opakerowości wyrażona w jednostkach opakerowości (ou) z zakresu od 0 do 100 została     wykorzystana, by opisać relacje w tym zakresie jednych proszków w stosunku do drugich. Wartość "0" oznacza całkowita przezierność światła (czyste szkło), a "100" oznacza całkowite odbicie światłe (opaker).
Ta skala pomaga w planowaniu warstw porcelany w odbudowie aby kontrolować odbicie i transmisję światła i stworzyć zamierzony efekt.

 

 

 

 

 

 

 


Fluorescencja:

Naturalna zębina ukazuje właściwości fluorescencyjne wpływające na estetyczne efekty wizualne. Aby w odbudowie dentystycznej zachować najwyższą estetykę, materiał do odbudowy musi mieć takie same właściwości fluorescencyjne jak otaczające go zęby. Naturalne zęby generalnie mają fluorescencję w strefie niebiesko-białego spektrum światła widzialnego. Avante® Z została zaprojektowana z fluorescencją
„zgodną z naturą”, która bardzo wiernie oddaje fluorescencję naturalnych zębów.

 

  

 


Opalescencja:

Materiały opalescentne cechują się pomarańczową poświatą przy transmisji światła i niebieską przy odbiciu światła: porcelany opalescentne zawierają cząsteczki, które rozpraszają, odbijają i załamują światło. W wyniku czego porcelany opalescentne tworzą witalność
w odbudowach dentystycznych i zapewniają translucencję naturalnego zęba bez nienaturalnej szarości czy białości. Rezultatem jest naturalnie wyglądająca odbudowa, która integruje się niezwykle dobrze z uzębieniem pacjenta niezależnie od oświetlenia.

 

 

 


Kolory:

System porcelany Avante® Z został zaprojektowany spektrofotometrycznie by zapewnić przewidywalną dokładność w hue, chroma i value. Każdy komponent (np.: Z Stain, pastylka dentynowa, pastylka translucentna, brzeg sieczny press, opakdentyna, dentyna, brzeg sieczny, modyfikatory) jest skoordynowany tak by zapewnić jak najdokładniejszy dobór koloru ostatecznej odbudowie. Dodatkowo estetyczne właściwości porcelany Avante® Z pozwalają na dopasowanie do naturalnych zębów dzięki trzem technikom wytwarzania: Pastylki translucentne Avante® Z: Technika wykorzystująca stain i glazurę Avante® Z: Pastylki dentynowe Avante® Z: Technika redukcji i warstwowania. Koordynacja kolorów, fluorescencja i opalescencja porcelany Avante® Z pozwala na wykonanie estetycznych wielopunktowych prac niezależnie od zastosowanej techniki.

 

 

Kolorystyka Systemu Avante® Z

Fakty o Avante® Z :

Najwyższa wytrzymałość: Pastylki 130Mpa; Porcelana 125Mpa
Zoptymalizowane temperatury zachowujące wytrzymałość cyrkonu
CTE = 9,7 ± 0,5ppm dla maksymalnej elastyczności
Dobrze scharakteryzowane siły łączenia: Jakościowo: Badanie mikroskopowe Ilościowo: test Schwickera
Konsekwencja estetyki na barwionych i białych rdzeniach
Ta sama logiczna skala opakerowości jak w innych porcalanach firmy Pentron Ceramics, Inc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pliki do pobrania
  • Avante® Z™ 4583,389 kb pobierz
  • Instrukcja Avante® Z™ 2368,091 kb pobierz