(42) 630 00 99 biuro@jenerix.com.pl

TempSpan™Clear Matrix

Przejrzysta masa wyciskowa poliwinylosiloksanowa  PRODUKT NIEDOSTĘPNY

 

TempSpan™Clear Matrix jest to przeźroczysta masa wyciskowa z grupy poliwinylosiloksanów. Występuje w cartridgach do standardowych pistoletów. Przeznaczona jest głównie do wycisków wstępnych, które posłużą do wykonywania koron tymczasowych z materiału TempSpan™. Dzięki przezierności masy możemy kontrolować dokładność  wprowadzania kompozytu do wykonywania prac tymczasowych, tak aby po wyjęciu pracy z wycisku nie było w niej nierówności i dziur. Ponieważ kompozyt TempSpan jest materiałem o podwójnym wiązaniu możemy również naświetlając go światłem przez przejrzystą szynę wykonaną z masy wyciskowej TempSpan™Clear Matrix, skrócić czas polimeryzacji. Polimeryzacja światłem kompozytu TempSpan przez przezierną masę zapobiega powstawaniu warstwy dyspersyjnej na powierzchni pracy tymczasowej.

 

Największą jednakże zaletą masy jest to, że wykonana praca tymczasowa wolna jest od nadmiarów. Dzięki odpowiedniej twardości i sprężystości masy - jeśli wykonując tymczasówki - dokładnie umieścimy wcześniej wykonany wycisk wraz z wprowadzonym materiałem TempSpan w jamie ustnej pacjenta i  lekko dociśniemy - wszystkie nadmiary pozostają oddzielone od wykonywanych koron tymczasowych, co bardzo ułatwia pracę
i oszczędza czas.

 

Zestaw zawiera:

  • 50 ml cartridge masy wyciskowej - 4 szt.
  • mieszadełka - 12 szt.
  • instrukcje

 

 Instrukcja użycia

 

  1. Przed rozpoczęciem preparacji lub zdjęciem koron pobierz wycisk stosując masę TempSpan™ Clear Matrix.
  2. Po wykonaniu preparacji i pobraniu wycisków ostatecznych wprowadź materiał TempSpan™ do wycisku początkowego. Po włożeniu do jamy ustnej pacjenta dokładnie dociśnij - nadmiary zostaną oddzielone samoistnie dzięki odpowiedniej twardości i sprężystości masy. Jesli chcesz, aby praca pozbawiona była warstwy dyspersyjnej poświeć światłem lampy polimeryzacyjnej przez przejrzystą masę wyciskową.
  3. Po ok. 2 min delikatnie zdejmij łyżkę - korony tymczasowe możesz zdjąć  i osadzić w jamie ustnej stosując TempSpan™ CMT - bezeugenolowy cement tymczasowy.